• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

ПЕФКОХОРИ-вила FULA

 

 Fula апартманите се наоѓаат во центарот на Пефкохори, на 50 метри од плажа, во многу тивка средина и опкружена со многу продавници, кафетерии, пекарници и сл..
Постои голема тераса во "Fula" достапна за сите гости со маси и скара. Сите апартмани се наоѓаат на прв спрат. Секој апартман има посебна спална соба со 2 кревети и кујна. Еден апартман  има две спални со по 2 кревети и посебна кујна.  Секој апартман има балкон , кујна со потребната опрема, ТВ, клима уред.
Паркинг  достапен на најблискaта улица.

 Цени за наем на АПАРТМАН  за 7 ноќевања

од до ноќи  1/3  1/4
25.05 01.06  7 * 120 € 140 €
01.06 08.06  7 * 150 € 180 €
08.06 15.06 7 180 € 200 €
15.06 22.06 7 220 € 240 €
22.06 29.06 7 260 € 280 €
29.06 06.07 7 300 € 320 €
06.07 13.07 7 330 € 340 €
13.07 20.07 7 350 € 370 €
20.07 27.07 7 390 € 410 €
27.07 03.08 7 400 € 420 €
03.08 10.08 7 400 € 420 €
10.08 17.08 7 400 € 420 €
17.08 24.08 7 370 € 390 €
24.08 31.08 7 300 € 330 €
31.08 07.09 7 260 € 280 €
07.09 14.09 7* 160 € 180 €
14.09 21.09 7 * 100 € 120 €
  • Гостите превземаат исчистена соба, и во текот на престојот се обврзани сами да се грижат за хигиената во апартманот
  • Постелнината во апартманите се менува на секој 5 ти ден од престојот.
  • Сместувањето во апартманите е во 14:00, а напуштањето во 10:00 по локално време.
  • Вилата нема сопствен паркинг

 

ПРЕВОЗОТ  СЕ ДОПЛАЌА 35 евра возрасен, 25 евра деца до 12.г.

КЛИМАТА  Е ВКЛУЧЕНА  ВО ЦЕНАТА ВО СИТЕ ТЕРМИНИ ОСВЕН ВО ОБЕЛЕЖАНИТЕ СО *

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

ВАЖАТ ОПШТИ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ