ХАНИОТИ - вила МАРИА

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, како и 1/3+1 студија со 3 редовни и 1 дополнително легло на развлекување на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници...

 

 

   ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

7% попуст за резервација и уплата до 01.05.2019 

"Maria"
Ханиоти
термин        МАЈ     ЈУНИ
ЈУЛИ АВГУСТ      СЕПТЕМВРИ   
 18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07  14 21  
бр. ноќи    7* 7* 7* 7* 7* 7*
7  7  7  7  7  7  7  7 7* 7* 7* 7* 7*
1/2  студио 50 80 110 130 150 170 330 360 390 390 390 390 390 360 170 140 110 85 65
1/3  студио 50 90 125 145 165 185 360 390 420 420 420 420 420 390 185 155 125 100 75
1/3+1  студио 50 100 140  160  180 195  380  420  450  450  450  450 450 420 195 165 140 115 85

НАПОМЕНА

 • -  Цените со * се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените  без * се за 7 ноќи/8 дена ,  за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ