СИВИРИ - вила ХРИСТОС

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

 

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини1/2 Студио 1/4 Апартман Бр. ноќевања
  18/05 - 25/05   39€  49€  7* промо
  25/05 - 01/06 49€  59€  7* промо
  01/06 - 08/06 79€  109€  7*
  08/06 - 15/06 99€  139€  7*
  15/06 - 22/06 129€  159€  7*
  22/06 - 29/06 139€  179€  7*
  29/06 - 06/07 290€  360€  7
  06/07 - 13/07 310€  380€  7
  13/07 - 20/07 340€  410€  7
  20/07 - 27/07 340€  410€  7
  27/07 - 03/08 340€  410€  7
  03/08 - 10/08 340€  410€  7
  10/08 - 17/08 310€  410€  7
  17/08 - 24/08 290€  380€  7
  24/08 - 31/08 139€  179€  7*
  31/08 - 07/09 119€  149€  7*
  07/09 - 14/09 99€  109€  7*
  14/09 - 21/09 49€  59€  7* промо
21/09 - 28/09 39€  49€  7* промо
Услови под кои важи аранжманот

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

- Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  35 € возрасни

  25 € деца од 2 - 12 години

  БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ