CHAIKA BEACH RESORT 4*

Прикажано од СОНЧЕВ БРЕГ

ALL INCLUSIVE !!!   30м од плажа                         

Chaika Beach Resort 4* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на 30м од плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

  

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE
ТЕРМИНИ

11.06-25.06.2019

31.08-15.09.2019

ALL INCLUSIVE

26.06 - 11.07.2019

23.08-30.08.2019

ALL INCLUSIVE

12.07 - 22.08.2019  

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL

park view 2+1

36 €
44 €
 49 €

DLB ARKADIA

park view 2+2

38.5 € 47.5 € 52 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2 / 2+3

44  53 € 57.5 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 42 €
 51 €
 55 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2

41 50 54 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

44 € 53 € 58 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детско катче

- Интернет

- Забавен дел, анимација

Попусти:
Дете до 4.99 години - бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман - 20% попуст на регуларната цена

 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ