PLANETA HOTEL I AQUA PARK 5*

Прикажано од СОНЧЕВ БРЕГ

ALL INCLUSIVE

 Planeta Hotel i Aqua Park 5* се наоѓа на 70 метри од плажата во Сончев Брег.

 Капацитет: 10-катна зграда • 8 лифтови• 249 double rooms (макс . 2+2 лица, 40 m²) • 12 family suite (2 standard double room со конектирачки врати , макс. 4+2/6, 80 m²) • 71 superior rooms (макс. 2+3 лица, 45 m²) • junior suites (макс. 2+3лица, 75 m²) • studio со кујна (макс . 2 лица , 40 m²) • 2-bedroom apartment со кујна (макс . 4/ 2+2/ 3+1 лица, 80 m²

 За хотелот - DOUBLE ROOM: екстра кревет (софа) • централна климатизација • сателитска ТВ • Мини бар • Телефон • Wi-Fi интернет (доплата) • сеф (доплата) • бања со када и фен •  балкон • средување на соба  - дневно • промена на постелнина  - 2 пати неделно •промени на крпи - дневно                                                                                                                                                         DOUBLE SUPERIOR ROOM: централна климатизација • сателитска ТВ • Мини бар • Wi-Fi интернет (доплата ) •  телефон • сеф(доплата) • бања со када и фен •  балкон • средување на соба - дневно • промена на постелнина  - 2 пати неделно •  промена на крпи - дневно                                                                                                                                                                                                   2-BEDROOM APARTMENT: целосно опремена кујна • 2 купатила • дополнително легло - софа

СОДРЖИНИ: • Ресторан • лоби бар  • Бар  • Wi-Fi во фоајето и базен (бесплатно) • менувачница •

 

 

 

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE
ТЕРМИНИ

06.06.2019 - 20.06.2019   03.09.2019-30.09.2019 

ALL INCLUSIVE

 21.06.2019 - 06.07.2019    24.08.2019 - 02.09.2019  

ALL INCLUSIVE

07.07.2019 - 23.08.2019  

ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна DELUXE соба   46,20 €
58,30 € 70,50 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детско катче

- Анимација

- Aqua park

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца до 11.99 год или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год
 
Попусти:
Дете до 1.99 години - бесплатно
Прво дете 2-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 2 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 20% попуст на регуларната цена
Доплата за поглед - море : 2e по лице на ден
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ