GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

ALL.INCLUSIVE-LIGHT 

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран на 30 метри од плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен со лежалки, кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 

 

   

                       

Термини               Услуга    По лице во 1/2+1 ЕКОПо лице во 1/2+1 Бр. ноќевања
18/05- 25/05 All incl light  109€  109€   7 промо
25/05-01/06 All incl light 149€   149€   7 промо 
01/06-08/06 All incl light 189€   189€   7 промо
08/06-15/06 All incl light  279€  299€  7
15/06-22/06 All incl light  299€   329€  7
22/06-29/06 All incl light  329€  349€  7
29/06-06/07 All incl light  359€  379€  7
06/07-13/07 All incl light  419€  439€  7
13/07-20/07 All incl light  459€  479€  7
20/07-27/07 All incl light 459€  479€  7
27/07-03/08 All incl light 459€  479€  7
03/08-10/08 All incl light 459€  479€  7
10/08-17/08 All incl light  459€  479€  7
17/08-24/08 All incl light  419€   449€  7
24/08-31/08 All incl light  369€  389€  7
31/08-07/09 All incl light  309€  339€  7
07/09-14/09 All incl light  199€   229€   7 промо
14/09-21/09 All incl light  159€  189€   7 промо
Услови под кои важи аранжманот

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

·      Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска масa

·      Ручек 13:00-15:00ч. избор на две главни јадења, гарнир, и 3-4 вида салати.

·      Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса, избор на 4 главни јадења, гарнири и 10 вида салати.

-      Секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот

(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-17:30 ч. и 19:00-21:00 ч.)

ЧАДОРИ И ЛЕЖАЛКИ НА БАЗЕН - БЕСПЛАТНО

НАПОМЕНА:

- Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ  за број на ноќевања дадени во табелата

- Прво дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО

- Второ дете  до 5,99 г. со двајца возрасни  - БЕСПЛАТНО

- Прво  дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќа  30 % од цената во табелата

- Трето возрасно лице над 16 години, плаќа 50% од цената во табелата

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање е во 10 часот по локално време

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме  вкупен попуст од 5% 

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ