KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*– Никити

ПОЛУПАНСИОН  


Хотел „ KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*”- Никити
www.koviouholidayvillage.com
Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.
Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција и базен се бесплатни.              

                  2 деца до 12 год - БЕСПЛАТНО  |  3-то возрасно лице - 50% попуст    

"Koviou" 3*
Никити
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
26 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Бр. ноќи  6 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB 7 HB
по лице во 1/3+1 стандард 170 230 280 310 330 360 400 460 460 460 460 460 420 370 320 260 200

170 

 

 
*ПП - Полупансион :
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса; Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса
Напомена:
 • Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €, деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ