TORONI BLUE SEA 3* - ТОРОНИ

ПОЛУПАНСИОН 

Хотелски содржини: хотелскиот комплекс "Blue Sea" 3* се наоѓа на сама плажа и е еден од нај бараните сместувачки капацитети во Торони. Се состои од два блока а помеѓу нив се наоѓа голем базен, џакузи и детски базен, бар и лежалки покрај базенот, голем уреден парк со лизгалки и играчки за деца, ресторан, таверна и минимаркет. Сите соби се свртени кон базенот и странично кон море и плажа. Хотелот располага со соптсвен паркинг-бесплатен за гостите. Студиата се наоѓаат во дополнителната зграда на приземје (еден брачен и еден единечен кревет), опремени со: кујна, тоалет, тв, минибар, тераса со поглед кон дворот на хотелскиот комплекс, клима-бесплатна како и Wi Fi интернет во целиот хотел.  

Хотелски услуги:  Појадок и вечера, (шведска маса), во ресторанот на хотелот. Чистењето на собите е еднаш неделно.
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца  или 3 возрасни лица.      

 

           

  за 1 дете 0-13,99 г. -100% / за 2 дете 2-13,99 г. -50% / за 3 и 4 возрасен 12+ г. -30%

"Blue Sea" 3*
Торони

термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15
бр. ноќи  7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB
7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB 7HB
Цена по лице (HB) 2+2 ECO 185 205 245 270 300 310 340 360 370 370 370 370 340 280 245 195 175

 Цена по лице (HB) 2+2 STD

215  235  285  310  345  360  390  415  425  425  425  425  390  325   285 225  205 
 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера, без превоз;
 • -  HB (ноќевање со појадок и вечера) | Појадок и вечера (шведска маса);
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН;
 • - Сите соби се наоѓаат во анекс зградата од хотелот (старо крило / “Old Wing”). “ECO” собите се на Приземје (GF), додека STD собите се на 1рв или 2тор спрат (1F & 2F)
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците пред хотелoт

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ