PANTHEON - ОЛИМПИК БИЧ

 Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2 - 1/3 - 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ - LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен  интернет на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. 

   

"Pantheon"
Олимпик бич
термин  МАЈ ЈУНИ
ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
 19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15 22
бр. ноќи  7 7 7 7 7
7
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио /назад/
45 65 80 110 130 145 270 290 315 315 315 315 315 290 145 110 80 65 50
1/3 студио /назад/ 45 75 90 125 150 165 310 330 345 345 345 345 345 330 165 125 90 75 55
1/3 студио /море/ 55 85 105 140 165 180 340 360 385 385 385 385 385 360 180 140 105 85 60
1/4 студио /море/ 55 95 115 150 175 195 370 390 415 415 415 415 415 390 195 150 115 95 65
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Студијата со поглед море имаат директен поглед на море/плажа, внатре од студијата и од балконот;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 150m од хотелот.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • - Попустите за рани резервации НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за клима - 5€ од ден (на рецепција);
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште)

 ВАЖАТ ОПШТИ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ