Артикли

ПАРГА

ПОПУСТИ ЗА УПЛАТИ ДО 30.04

 

П А Р Г А

ПАРГА – Одалечена од Скопје 540 километри. Градче кое се наоѓа во приморскиот дел на Епир, на 60 километри од Јанина, на Јонско море.Денес Парга е најпознатото летувалиште во таа област. Интересно за Парга е дека влече Kорени од античко време, а големи влијанија имаат и западната цивилизација и култура. Жителите се пријатни, во нивниот дух ќе го осетите големото вилајнието на венецијанска култура, британската прецизност и турската гостопримливост.  Денес Парга е комплетно летувалиште каде секој ќе пронајде по нешто за себе: две градски  плажи, долгото шеталиште покрај море, плажата Валтос- одалечена околу 20 мин. пешачење, плажата Лихнос, старата градска тврдина-која датира од 14 век, голем избор на еднодневни излети до островите Крф, Паксос, Антипаксос, Лефкада.  

Вила КРИСА & ТЕО се наоѓа на самиот влез во градот Парга, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот на Парга. Располага со трокреветни и четирикреветни комотни студиа со редовни легла, како и со дуплекс апартмани каде секоја соба има сопствена бања и кујна која е задничка. Секое студио со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, клима во цена и WiFi.

 

Термини:

25.05

01.06

08.06

15.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

24.08

02.09

11.09

18.09

Ноќевање

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

Вила КРИСА & ТЕО - ЦЕНА за наем на студио за 7 и 9 ноќевања

1/2 стд.

140

170

180

200

300

330

370

400

430

430

430

400

330

200

180

1/3 стд.

150

180

190

220

330

350

390

430

470

470

470

430

350

220

190

1/4 стд.

160

190

200

240

350

380

410

460

490

490

490

460

380

240

200

1/4 дупл.

200

230

250

290

400

450

490

540

590

590

590

540

450

290

250

 

 

Вила Јота се наоѓа на самиот влез во градот, на 250 метри од градската плажа и 300 метри од центарот. Располага со двокреветни студиjа и петокреветен апартман. Секое студио е со комплет опремена кујна, ТВ, балкон, бања, паркинг, WiFi, клима со доплатa 5 евра на ден.

 

Термини:

25.05

01.06

08.06

15.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

24.08

02.09

11.09

18.09

Ноќевање

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

Вила ЈОТА - ЦЕНА за наем на студио за 7 и 9 ноќевања

1/3 стд.

200

220

240

280

360

400

440

470

470

470

470

470

380

280

240

1/5 апп.

200

230

250

290

400

450

490

540

590

590

590

540

450

290

250

 

 

Вила Омбрета се наоѓа во центарот на Парга. Комплексот поседува базен, располага со двокревети и трокреветни студија, распоредени на приземје, први и втори кат. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима- со доплата 5 евра на ден, WiFi.

 

Термини:

25.05

01.06

08.06

15.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

24.08

02.09

11.09

18.09

Ноќевање

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

Вила ОМБРЕТА - ЦЕНА за наем на студио за 7 и 9 ноќевања

1/2 стд.

160

180

210

240

330

360

410

450

450

450

450

450

360

240

200

1/3 стд.

200

220

240

280

360

400

450

490

490

490

490

490

400

280

240

 

 

Вила Пансион Олга се наоѓа на 70м од малата градска плажа и на само неколку минути од центарот. Студијата имаат балкон, мини кујна,фрижидер, ТВ и клима (се доплаќа 5€/ден), WI-FI. Студијата се двокреветни (еден дупли кревет).

 

Термини:

25.05

01.06

08.06

15.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

24.08

02.09

11.09

18.09

Ноќевање

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

Вила Пансион Олга - ЦЕНА за наем на студио за 7 и 9 ноќевања

1/2 стд.

200

220

240

280

360

400

440

470

470

470

470

470

380

280

240

 

 

Вила Магија се наоѓа во центар на Парга, одма наспроти градскиот паркинг. Комплексот располага со двокревети и трокреветни студија, распоредени на први кат. Студиjата се опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, купатило, балкон, клима- со доплата 5 евра на ден, WiFi.

 

Термини:

25.05

01.06

08.06

15.06

22.06

01.07

10.07

19.07

28.07

06.08

15.08

24.08

02.09

11.09

18.09

Ноќевање

7

7

7

7

9

9

9

9

9

9

9

9

9

7

7

Вила Магија - ЦЕНА за наем на студио за 7 и 9 ноќевања

1/2 стд.

220

240

260

300

380

420

460

490

490

490

490

490

400

290

250

1/3 стд.

240

260

280

320

430

470

490

540

540

540

540

540

450

300

270

 

 

ПОПУСТ -10% ЗА КОМПЛЕТНИ УПЛАТИ ДО 30/04/2016 !!!

 

 

Напомени:

- Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот,

- Цените во табелите се однесуваат за наем на студио / апартман согласно бројот на кревети.

- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62 MKD)

Доплата за превоз:

- возрасни +12год. плаќаат 50 €, деца 2 - 11,99 год. плаќаат 37 €

- Дете до 2 год (без седиште) – бесплатно

- Состанок на група во 01:00 часот на Дрводекор, поаѓање во 01:30 часот.

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител доколку е можно.

- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

- Попустите за ран букинг и втора смена не можат да се комбинираат!!!

- Задолжително e патничко осигурување.