JENNY 3* - СИВИРИ

 

Хотелот JENNY 3* е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите во сезона 2018 се целосно реновирани.

 

  

Попусти за рана уплата :
-5% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување)

ЦЕНОВНИК ЗА 2024 година 

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

ТЕРМИН ОД: Полупансион По лице во 1/2+2
25.05 - 01.06 7  240
01.06 - 08.06
7 280€
08.06 - 15.06
7 330€
15.06 - 22.06
7 370€
22.06 - 29.06
7 420€
29.06 - 06.07
7 440€
06.07 - 13.07
7 470€
13.07 - 20.07
7 495€
20.07 - 27.07
7 495€
27.07 - 03.08
7 495€
03.08 - 10.08
7 495€
10.08 - 17.08
7 495€
17.08 - 24.08
7 495€
24.08 - 31.08
7 470€
31.08 - 07.09
7 430€
07.09 - 14.09
390€
14.09 - 21.09 340€
21.09 - 28.09 7 250

 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари
Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети*

Полупансион:

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера  19:00-21:00ч.  на база шведска маса 
Во цената Е вклучено:
• 7 полупансиони (шведска маса)
• Клима уред
• Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот (Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите)
• Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
• Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
• Превоз,
• Доплата за туристичка такса 3 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
• Патничко осигурување

Напомена:
• Цената е за минимум 2 возрасни лица во соба на 7 ноќи,
• Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
• Прво и второ дете до 11,99 г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
• Дете од 2  до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител
• Прво и второ дете 12-15,99 г. со 2 возрасни на редовно легло плаќаат 30% од цената во табелата
• Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
• BABY COT – Бесплатно
• Сместување во собите е после 14 часот по локално време, напуштање на собите е до 09 часот по локално време
 
ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме 7% на вториот аранжман
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.
 
ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
    • возрасни: 45 €
    • деца од 2 до 12 години: 35€
    • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ