GOLDEN BEACH 3* - МЕТАМОРФОЗИ

 ALL.INCLUSIVE-LIGHT 

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран на 20 метри од плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ, WI FI  и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен со лежалки, кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 

   

      

Цени за термини по типови простории и услуги / ALL INCLUSIVE LIGHT

Термини          Услуга      
По лице во 1/2+1 ЕКО По лице во 1/2+1  По лице во 1/4 студио
По лице во 1/4 апартман
21/05-28/05 All incl light  180€  190€  200  210
28/05-04/06 All incl light 200€   200€  220
 230
04/06-11/06 All incl light 250€   270€  300
 320
11/06-18/06 All incl light 280€  300€  330
 350
18/06-25/06 All incl light  320€   340€   360  380
25/06-02/07 All incl light  340€  360€  390
 410
02/07-09/07 All incl light  360€  380€  410
 430
09/07-16/07 All incl light  380€  410€   440  460
16/07-23/07 All incl light  430€  450€   480  500
23/07-30/07 All incl light 430€  450€   480  500
30/07-06/08 All incl light 430€  450€   480  500
06/08-13/08 All incl light 430€  450€   480  500
13/08-20/08 All incl light 430€  450€   480  500
20/08-27/08 All incl light  430€   450€   480  500
27/08-03/09 All incl light  370€  410€   430  450
03/09-10/09 All incl light  320€  330€   360  380
10/09-17/09 All incl light   230€   230€   250  270
17/09-24/09 All incl light  180€   180€   210  230

 Услови под кои важи аранжманот

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

·      Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска масa

·      Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска масa

·      Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса

(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00 ч.)

СЛИКИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР БИДЕЈЌИ ХОТЕЛОТ ЌЕ БИДЕ КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН ПРЕКУ ЗИМСКИОТ ПЕРИОД!

НАПОМЕНА:

- Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

- 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни

- 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни

- Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард  - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;

- Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 50% од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 50% од цената во табелата;

- Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)

- BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 40 €
  • деца од 2 до 12 години: 30 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ