KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*– Никити

Koviou Holiday Village 3* Никити е еден од најбараните хотели во Ситонија меѓу домашните туристи со години. Хотелот се наоѓа на околу седум километри јужно од популарното одморалиште Никити, на 300 метри од фантастичната плажа Ковиу, една од најубавите и најбараните плажи во Ситонија. Комплет лежалки за плажа на плажата Ковиу е бесплатен, со минимална потрошувачка од 20 евра. Популарната плажа Калогрија е оддалечена само 800 метри од хотелот, а до двете плажи се стигнува без автомобил и без да се помине главниот пат. Иако се наоѓа на горната страна на автопатот, спуштањето до плажата Ковиу е многу лесно, благодарение на тунелот под патот кој ги поврзува хотелот и плажата. Услугата во хотелот Koviou Holiday Village Никити е на ниво, како и разновидноста на храната. Одличен сооднос цена-квалитет, со една од најдобрите позиции за посета на плажите во Ситонија.

Оброци: појадок и вечера - шведска маса.

СОДРЖИНА:
Рецепција, ресторан, надворешен базен, чадори и лежалки покрај базен, бар, спортски терени, детско игралиште, услуга во соба, Wi-Fi интернет околу базенот, паркинг.
 
СОДРЖИНА НА СОБАТА:
Бања, фен, клима, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, балкон со седење.

 
 
 

Koviou Holiday Village 3* 

KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3* NIKITI                            www.koviouholidayvillage.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
  25.05-03.06 04.06-15.06 16.06-30.0601.09-13.09 01.07-31.08 14.09-26.09
Standard Room 30 44 56 72 44
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 4-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Maisonette 36 46 58 76 46
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 4-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Bungalow 39 49 65 88 49
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 4-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Family Apartment 36 47 65 80 47
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 4-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 4-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ