ПИРИН ПАРК 5*- САНДАНСКИ

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. 

  

 

  

Ценовник за 2024  (03.01.2024 – 22.12.2024)

Цените се по соба за 1 ноќевање – ноќевање со појадок

сместување             недела-четврток                  петок и сабота
Двокреветна СТАНДАРД                 93                  114
Еднокреветна СТАНДАРД                 77                   87
Двокреветна ЛУКС               108                 129
Двокреветна СУПЕРИОР               124                 144
Доплати, попусти
Дете до 3,99 години           бесплатно
Дете 4-11,99 г. на дополнително легло / во супериор или лукс соба             18
Дете 4-11,99 г. на редовно легло /во еднокреветна стандард, супериор или лукс соба             10
Возрасен на дополнително легло / во двокреветна супериор или лукс соба             28
Вечера / возрасен             20
Вечера / дете 4-11,99 г.             10

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

Попусти и доплати
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна лукс соба.
Користење бебешко креветче    или доп.легло за дете под 4 г. се наплаќа  11 еур за ден;
Дете 4-11,99 г. на доп.легло во двокреветна лукс 70% попуст на редовниот ценовник;
Дете 4-11,99 г. на редовно легло, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст
Дете над 12 години или трет возрасен на доп.легло во двокреветна лукс соба, 50% попуст

Попусти и доплати

Дете до 3,99 г. бесплатно сместување во двокреветна соба
Дете 4-11.99 г. во двокреветна соба се сместува на дополнителен кревет.
Дете над  12 г. или возрасен во двокреветна соба, се сместува на дополнителен кревет.

Во цената Е вклучено: 

- Ноќевање со појадок  и вечера;
- Интернет; 
- Паркинг, 
- Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;
- Употреба на: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи; 
- Сауна-парк / финска сауна, бип сауна, парни бањи - календариум и лакониум, 
- Соба за релаксација; - Парк градина со отворен базен и детско игралиште; 
- Детско катче; 
 
Во цената НЕ Е вклучено: 
-Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
- Превоз 
- Патничко псигурување 
 
Хотелски содржини 

СПА центарот: 

Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa, Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот 
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември) Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември) 
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април) 
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидрпмасажа, 10 x 4 м, 37°C 
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см. 
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината. 
Деца до 12 г. во термалната зона само со впзрасно лице (придружник). 
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…! 
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот! 
 
Барови и ресторани 
– Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта / 
– Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
– Лоби бар – / 100 седишта / 
– Пијано бар 
 
Бизнис центар: 
Хотелот има шест конференциски сали: 
– Сала “Бугарија“ – до 260 седишта 
– Сала “Сандански” – до 45 седишта 
– Сала “Медиус“ – до 15 седишта 
– Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта 
– Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта 
– Сала “Вихрен“ – до 10 седишта
 
Напомена!
За услуги кои се со доплата информација на рецепција
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници
 
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ