HOT SPRINGS 4* - с. БАЊА

 Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА 4* се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.

Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.
Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.

 

 

Hot Springs 4* – С. Бања 

ЦЕНИ ЗА 2024 ГОДИНА
15% пoпуст за резервации oд 5 или пoвеќе нoќевања 
10% пoпуст за резервации oд 3 или 4 ноќевања

Цени за 1 ноќ за ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Капацитет на собите 2 +0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
период денови DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
02.01-06.04.2024 недела-четврток 92 € 98 € 113 € 111 €
петок и сабота 100 € 109 € 119 € 124 €
07.04-18.07.2024 недела-четврток 80 € 89 € 100 € 106 €
петок и сабота 92 € 100 € 113 € 119 €
19.07-22.09.2024 недела-четврток 92 € 98 € 113 € 111 €
петок и сабота 100 € 109 € 119 € 124 €
23.09-23.12.2024 недела-четврток 80 € 89 € 100 € 106 €
петок и сабота 92 € 100 € 113 € 119 €

Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Важи за сите соби и периоди, доплати, попусти….

Дете до 5,99 г. на редовно легло Бесплатно
Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на редовно легло -25% од цената за лице во двокревтна соба
Дете до 6-11,99 г. на прво дополнително  легло 31 €
Дете до 6-11,99 г. на второ дополнително легло 21 €
Возрасен/дете над 12 г.на прво доппoлни.легло 42 €
Возрасен/дете над 12 г.на второ дополни.легло 31 €
Еднокреветна соба -20% од цената за двокреветна соба

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

- Појадок и вечера

- Користење на СПА Центар

- Интернет

- Паркинг

- Туристичка такса

Цената вклучува: полупансион, внатрешни и надворешни базени со минерална вода, биосауна 65 C, турски хамам, игло и фонтана со мраз, парна бања, дождовна соба, солена соба, тепидариум, финска сауна, лакониум, фитнес, детско катче, паркинг,  WI FI  во целиот хотел.

Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ