РУСКОВЕЦ РЕСОРТ 4* ДОБРИНИШТЕ

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во Добриниште на 8 км јужно од Банско, со поглед кон планината Пирин. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, со идеални услови за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минерална вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешно џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

 

 

 

Ценовник 26.02 - 11.04.2024

ХОТЕЛ
Цените се на ден за соба – ноќевање со појадок

термини   JUNIOR apartment
2 adults + 1 child 11,99
SENIOR apartment
4 adults + 1 child 11,99
26.02-04.03.2024 Недела-четврток 127 191
Петок и сабота 142 214
05.03-11.04.2024 Недела-четврток 102 164
Петок и сабота 115 180

ФАМИЛИЈАРНИ ВИЛИ
Цените се на ден за вила – ноќевање со појадок

термини   COMFORT villa (1-bedroom)
2 adults + 1 child 11,99
COMFORT FAMILY villa 2-bedroom
4 adults + 1 child 11,99
26.02-04.03.2024 Недела-четврток 178 222
Петок и сабота 199 249
05.03-11.04.2024 Недела-четврток 143 179
Петок и сабота 158 197

 

Доплата за вечера по лице
 Возрасен 21
 Дете 4-11,99 10

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € – 62 денари

Цените се по ноќевање, за апартман или вила и вклучуваат:
Сместување со појадок во одбраниот тип на соба.
Бесплатно од хотелот во собата, според бројот на редовни легла:
– дневно бесплатно полнење на чај и инстант кафе;
– еднократно полнење со флаширана вода и капсули за кафе;
– микробранова печка – се доставува во собата на барање.
Внатрешен минерален базен за возрасни за хидромасажа и температура на водата 30°C. Затворен детски минерален базен со температура на водата од 33°C
Бесплатен СПА простор – парни бањи со арома и сол, сауна и топла клупа
Клима и сеф во становите и вилите
Кабинет за сушење чизми за скијање во секоја вила
Камин во секоја вила
Фитнес центар со опрема Technogym и фантастичен поглед на планината Пирин
Безжичен интернет низ целиот комплекс
Бесплатен загреан ски простор за поседување и изнајмување ски опрема во хотелот
Шатл-автобус до/од првата станица на Гондола во Банско /во распоред/
Бесплатен паркинг на отворено. Секоја вила има сопствен паркинг простор.

Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса од 0,61 € по турист по ноќевање, се плаќа на рецепција
Доплата за едно полнење на камин, во вили 13 €
Користење на џакузи на отворено со минерална вода, до 5 гости:
За 1 час  25 €
За 2 часа  43 €

Бесплатно за деца:
Детски клуб со програма и професионален аниматор за деца 3-8 г. / 09-18:00 часот/
Користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот
Детско креветче со постелнина
Трпезариски столици
Детски додатоци /тенџериња и кади/
Детски бањарки на барање
Детски ТВ канали
Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation

Политика за ноќевање со појадок за дополнително легло:
Дете 0-11,99 г. се сместува бесплатно на дополнително легло
Второ дете 0-3,99 г.во бебешко креветче, доплаќа 8 евра/ноќевање за сите типови соби
Второ дете 4-11,99 г. на дополнително легло во Family Comfort вила доплаќа 20 /ноќ
Петти возрасен на дополнителен кревет во Villa Familia Comfort плаќа 65% од цената на возрасен, редовно легло

Бонус!
Секој гостин кој платил за користење на џакузи во периодот 01-21.12.20203 г. и 8-25.01.2024, добива еднократен ваучер во вредност од 10 лева, кој може да се искористи за делумно плаќање на една процедура во спа центар Онсен
Сместување за домашни миленици до 10 кг. дозволено е само во вилите, со доплата од 15 евра/ноќевање.

Политика за откажување:
Период 01.12.2023 -22.12.2023; 08.01 -11.04.2024
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 1 ноќевање.
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 7 дена пред датумот на пријавување – без казна
Во случај на откажување или измена на резервацијата помалку од 7 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот за 1 цело ноќевање за резервираната соба

Сместување

Апартманите се наоѓаат во хотелската зграда, а вилите се надвор од хотелската зграда и се самостојни.

Вила Комфорт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /: 131 м2
Луксузна вил), тип мезонет, лоцирана на околу 30 метри од главната хотелска зграда;
Панорамска тераса на планината;
Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;
Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;
Голема тераса во дневната соба и балкун на вториот кат;
Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;
Покриен паркинг за вилата;
Безжичен интернет

Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.
На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат щедра светлина, откођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжичен интернет, тоалет.
На вториот спрат, две спални + тоалет.
На втората спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината.
Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски чевли.
Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа “воздух-воздух”, која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /:  98 м2
Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;
Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар
Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)
Тераса во спалната соба;
Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Топол салон за сушење на ски обувки;
Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна.
Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици.
Со доплата по 16€/ на ден за домашен љубимец  до 10 кг.
Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.

Апартман Сениор / 4 + 1 /: 80 м2;
Во хотелската зграда, погоден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;
Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;
Две спални, од кои една е со брачен , другата – со две разделени легла;
Тераса;
Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка…… ;
Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 5 гости.
Не е дозволено сместување со домашни миленици.

Апартман Јуниор / 2 + 1 /: 60 м2;
Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;
Дневна соба со трпезарија и кујна
Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;
Тераса;
Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ;
Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.
Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .
Домашни миленици не се дозволени

Хотел

Добриниште е познат по својата минерална вода.
Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.
Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,
внатрешен детски базен,
широка тераса со 2 џакузи и лежалки,
удобни апартмани и вили,
бесплатна детска зона,
ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)
Лоби бар „Русковец“
Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт,
масажа,
велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.
Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ТА СКОБУЛ И СКТМ