MEDITE SPA RESORT 5* - САНДАНСКИ

 MEDITE SPA RESORT 5* е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

  

 

Цените се по СОБА на ДЕН за период 01.01- 20.12.2024 г.

Цените не важат за национални, верски и официјални празници

услуга лица балкон HB HB
сместување недела-четврток петок и сабота
Де лукс 2   164 184
Де лукс 1   120 141
Де лукс 2 да 171 192
Де лукс 1 да 128 151
Премиум 2+1   176 199
Премиум 1   133 156
Премиум 2+1 да 187 207
Премиум 1 да 141 161
Јуниор суит 2+2   228 251
Апартман де лукс 4+2   320 353
Вила 1 со 1 спална 2+1   304 345
Вила 2 со 2 спални 4+1   455 501
Вила 3 со 3 спални 6+1   608 665

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Легенда: Возрасен adl, дете chd, ноќевање со појадок BB, полупансион HB

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:
ноќевање со појадок или појадок и вечера,
надворешен и внатрешен базен со минерален базен,
надворешно џакузи
сауна,
парна бања,
јодна соба,
соба за релаксација,
фитнес,
паркинг,
детско игралиште,
сеф,
туристичка такса,
ДДВ

Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 34 € BB / 49 € HB

Политика за деца:
Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Прием на собата по 14:00 часот;
Напуштање на собата до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 ч се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 ч се доплаќа 100% од цената за ноќевање. .

Цените не важат за Национални, верски и официјални празници.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ