GRAND HOTEL THERME 5* - с. БАЊА

Хотелот е отворен во октомври 2022год. и е во австриски стил, нуди луксузно сместување, интернационална кујна и совршенство од природата… GRAND HOTEL THERME 5* го прави вашиот одмор незаборавен. Преку своите специјални услуги ви нуди исклучително искуство.

Хотелот има 8 ресторани и барови, СПА центар од 3000 м2 со надворешни и внатрешни базени со минерална вода, локониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, парна бања, фитнес...

 

  

 

 

 ЦЕНОВНИК  ЗА ПЕРИОД ОД 01.06.2023 - 30.11.2023

Цени за 2 лица за соба на ден

сместување 01.04 - 30.06.2024 01.07 - 30.11.2024
минимум 3 ноќевања минимум 3 ноќевања
полупансион all inclusive полупансион all inclusive
Double Deluxe room 175 220 198 230
Executive room 198 230 209 242
Family room 230 264 242 286
One bedroom apartment 275 319 292

335

Цената вклучува: полупанион или all inclusive за две лица, СПА центар од 3000 м2 со надворешни и внатрешни базени со минерална вода, локониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, парна бања, фитнес, WI FI

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 год. – бесплатно
Дете од 6 - 11.99г на дополнително легло - 39€ за полупансион и 49€ за all inclusive
Возрасен на дополнително легло во one bedroom apartment - 55€ за полупансион и 83€ за all inclusive
 
Капацитет на сместување:
Double Luxury room без балкон - 2+0
Executive room - 2+1 
Family room - 2+2 (дете до 5,99 и дете до 11,99г)
One bedroom apartment - 2+2 деца до 11,99г
 

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ