CHAIKA BEACH RESORT 3*

ALL INCLUSIVE !!!   - 15% до 15.07.2021          

Chaika Beach Resort 3* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.

Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.

Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.


ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 15% попуст за резервации направени до 15.07.2021
 
Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE
ТЕРМИНИ

08.06-21.06.2021

01.09-10.09.2021

ALL INCLUSIVE

22.06-05.07.2021

24.08-31.08.2021

ALL INCLUSIVE

06.07 - 23.08.2021 

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL

park view 2+1

46 €
52 €
 55 €

DLB ARKADIA

park view 2+2

48,40 € 54 € 57,20 €

APARTMAN ARKADIA

park view 2+2 / 2+3

56,10  61,60 € 65 €

DBL CHAIKA

sea view 2+2

 52 €
 57,20 €
 60,50 €

STUDIO ARKADIA

park view 2+2

50,60 € 56,10 59,50 €

STUDIO CHAIKA

sea view 2+2

54 € 59,50 € 63 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

- Користење на базен

- Лежалки и чадори покрај базенот

- Детско катче

- Интернет

- Забавен дел, анимација

Попусти:
Дете до 4.99 години - бесплатно
Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман - 20% попуст на регуларната цена

 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ