AKRATHOS 4* - УРАНОПОЛИС

Akrathos Beach hotel 4* се наоѓа на третиот крак на Халкидики, Атос на само 1,8 км од Уранополи и границата со Св. Гора. Изграден е во стилот кој што асоцира на изглед на манастир, во преубаво опкружување и на околу 100 метри од плажа. Хотелот нуди 266 соби и суитови. Од останати содржини има: ресторан, таверна со локални специјалитети, бар покрај базенот, детски базен, спортски игралишта, мини маркет. Хотелот нуди трансфер до/од Уранополи, изнајмување на кајчињата, центар за нуркање, бар на плажа, бесплатен интернет на плажа, како и бесплатни лежалки и чадори на плажа и околу базенот.

 

  

15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ОД 15.02 ДО 25.02.2024 ДОПОНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ (ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 13.05 ДО 20.05.2024 ОД 30.05 ДО 15.06.2024 И ОД 15.09 ДО 30.09.2024)

Akrathos 4*

AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS                                       www.akrathos-hotel.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
  01.05-31.0501.10-15.10 01.06-30.0601.09-30.09 01.07-31.08
Standard Room Garden View 71 110 140
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Side Sea View 84 121 156
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Loft Suite Panoramic Sea View 123 161 214
1 дете 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
Executive Suite Sea View 134 178 213
Трето лице 37 52 63
Четврто лице 46 69 75
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room Bunk Bed Side Sea View 88 130 168
Трето лице 60% 60% 60%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 6-11.99 год. 40% 40% 40%
Минимум престој 5 5 5
Stayover tax 7 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис::бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.
Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТУГНУВАЊЕ

 

 ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ