POSEIDON PALACE 4* - ЛЕПТОКАРИА

Во хотелот сите 228 соби (меѓу нив и апартманите) се климатизирани, со бања, директна телефонска линија, радио, сателитска ТВ, мини бар, фен, балкон со поглед на море или планина. Хотелот располага и со главен ресторан, таверна (a la carte), главен бар, бар покрај базен, бар на плажа, мини клуб, 4 комплетно опремени конференциски сали (за 150 – 600 делегати), лекар (дневна посета на хотелот), секретарски услуги (на барање), базен. Исто така, за љубителите на спортот има 2 тениски игралишта, волеј на плажа и сл.

 

 

 

POSEIDON PALACE 4* Leptokaria

POSEIDON PALACE 4+* LEPTOKARIA www.poseidonpalace.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА– УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
 

30.04-07.06

24.09-31.10

08.06-08.07

30.08-23.09

09.07-29.08
Double Standard 68 89 122
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис
Standard Room up to 4 pax 68 89 122
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 год. 50% 50% 50%
Family up to 4 pax 1 Bedroom 78 105 146
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 год. 50% 50% 50%
Минимум престој 3 4 7
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Опис:тенис,конгрес,мини голф,отворен базен,детско игралиште ,мини клуб,спортови на вода,ресторан,бар и др.
Соби: телефон,клима,САТ ТВ ,сеф,интернет,мини бар
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy:10-8 days before the arrival 40%7-4 days before the arrival 60%3-1 days before the arrival 80%Non-show or early departure, 100%
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА СКОБУЛ